dinosaurs roam the earth

dinosaurs roam the earth

poniedziałek, 9 stycznia 2012

Ja, a tajemnicza przesyłka.

Oj, może mi się dostać. Nie dość, że dzisiaj prałam na programie "Super 40" w naszym mieszkaniu. Życzliwie przyjęłam przesyłkę dla sąsiadów spod ósemki. Dostałam pocztą buty kuzynki, więc wzięłam też przesyłkę dla sąsiadów na przeciwko. Z dobrego serca, żeby nie musieli schodzić na pocztę.

- Trzeba było nie brać. - zaburczał Budyń tak, jakby był złym bohaterem z Opowieści Wigilijnej. Zgryźliwie. - Będziesz do nich szła? Jak coś się stanie z tą paczką... - przyjaciółka mojej Mamy, Ciocia Kry mówi, że takich uczą takiej nieufności do świata na studiach prawniczych.
- Wiem, jestem za nią odpowiedzialna. Ale trzeba pomagać. - odpowiedziałam jak dziecko.

Bo trzeba przecież być dobrym człowiekiem. Nawet gdyby coś stało się z tą paczką (jeżeli są w niej jajka, to mogą się stłuc, jeżeli są w niej rzucone cytryny to mogą ewentualnie zgnić, jeżeli jest tam coś fajnego to może wyjść na jaw, jeżeli będzie trzęsienie Ziemii i spadnie ze stołu i się otworzy) to jestem gotowa ponieść konsekwencję za cenę tego drobnego, dobrego uczynku.

Ciąglę uczę się tego, czasami trzeba dać pieniążek na WOŚP, a czasami pijakowi, czasami trzeba pomóc komuś nieść zakupy, a czasami przyjąć paczkę, proste. Trzeba ufać światu, rzucić przed siebie. Czyńmy dobro.

Mam tylko nadzieję, że nasi sąsiedzi z naprzeciwka nie mają wrogów - terrorystów. Mam nadzieję też, że nikt nie będzie miał do mnie pretensji, że musi otworzyć drzwi sąsiadowi.

3 komentarze:

 1. Prosta zasada: nie tyka i nie śmierdzi - to nie bomba. A z ogłoszeń parafialnych: oblałem koło. Kolejne, nie wiem jak ja to popoprawiam :P. Widzę że chociaż ty masz mniejsze zmartwienia :D.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czamu za program "Super 40" powinno Ci się dostać? Czy za "Super Wash" już nie ;)?

  Mi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super 40! Jeszcze pytasz!! Pierze chyba ze dwie godziny!! Jak ja smialam go odpalic. :((

   Usuń